Εγγραφές στο Δημόσιο ΙΕΚ Ρόδου για την Σχολική Χρονιά 2015/2016 (Εξάμηνο Φθινοπωρινό 2015Β)

Οι υποψήφιοι σπουδαστές που επιθυμούν να εγγραφούν στο Δημόσιο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης Ρόδου (ΔΙΕΚ ΡΟΔΟΥ) πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση τους στην παρακάτω διεύθυνση:

Η υποβολή της αίτησης θα γίνει μέσω της διαδικτυακής πύλης https://iek.sch.gr/LogIn

Οι ειδικότητες που θα λειτουργήσουν στο ΙΕΚ Ρόδου την τρέχουσα σχολική χρονιά φαίνοται παρακάτω:

1)Φύλακας Μουσείων και Αρχαιoλογικών Χώρων
2) Τεχνικός Κομμωτικής τέχνης
3) Τεχνικός Φαρμάκων, Καλλυντικών και Παρεμφερών Προϊόντων 4)Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων
5)Βοηθός Φυσικοθεραπείας
6)Γραφιστική Εντύπου & Ηλεκτρονικών μέσων
7)Στέλεχος Μηχανογραφημένου Λογιστηρίου - Φοροτεχνικού Γραφείου
8)Τεχνικός Αισθητικής τέχνης & Μακιγιάζ
9)Τεχνικός Τουριστικών Μονάδων & Επιχειρήσεων Φιλοξενίας (Υπηρεσία υποδοχής- Υπηρεσία ορόφων -Εμπορευματογνωσία)
Η περίοδος αιτήσεων διαρκεί από 14/9/2015 έως και 21/09/2015 το μεσημέρι 12:00 (δεν θα δοθεί παράταση).

Η φοίτηση στα ΙΕΚ είναι δωρεάν.

Τα μαθήματα στο ΙΕΚ Ρόδου γίνονται από 14:00 έως 17:30 εκτός από τα μαθήματα της πρακτικής άσκησης και των εργαστηριακών που μπορούν να γίνονται σε ώρες κατόπιν συνεννόησης με τις επιχειρήσεις .

Αν αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα και χρειαστείτε τεχνική βοήθεια μπορείτε στο e-mail: diekstudent@gsae.edu.gr να αναφέρετε το πρόβλημα σας .